Chałupy – legendarny kurort

Wyobraź sobie piękną, piaszczystą plażę, przed Tobą morze. Jesteś zwrócony twarzą do morskich fal, ale oczy masz zamknięte, na czoło nasunięty słomkowy kapelusz. Czujesz wszechogarniające Cię ciepło, gorąco, przyjemnie. Być może w ręku trzymasz puszkę czegoś zimnego. Tak właśnie mogą wyglądać Twoje idealne wakacje, a miejsce jakie Ci dzisiaj polecamy to Chałupy. Co w tej wsi jest takiego wyjątkowego? To miejsce bez wątpienia sentymentalne. Śpiewał o nim już Zbigniew Wodecki w swoich piosenkach. A także o wyjątkowej plaży nudystów, która również jest tutaj wielką atrakcją. Już nie musisz przejmować się, że nie opalisz swojego ciała należycie – teraz Twoją skórę pokryje brąz w każdym calu! Z pewnością jest to jakiś plus, ale na pewno nie jedyny! Nie tylko piosenka, ale sam klimat Chałup sprawia, że do tego miejsca od lat przybywa mnóstwo turystów.

Niektórzy z nich przybywają tutaj, bo tylko w tym miejscu panują tak świetne warunki do uprawiania windsurfingu. Chałupy nie są wielkie, poza sezonem liczą sobie mniej niż czterystu mieszkańców, ci jednak, ponieważ turystyka jest jednym z głównych, jeśli nie jedynych źródeł utrzymania, robią co mogą, aby zadowolić swoich gości. Dlatego też baza noclegowa jest tutaj niesamowicie rozbudowana. A do tego tanie i wygodne noclegi w Chałupach są znane i lubiane na całym wybrzeżu. Zdarza się, że turyści od lat spędzają wakacje u tych samych gospodarzy. Nic dziwnego – standard, przystępna cena i atrakcyjne okolice to główne powody, dla których urlopowicze tutaj chętnie wracają. Chałupy to jedna z niewielu miejscowości, które oblewane są z dwóch stron wodami Morza Bałtyckiego. Interesujące może być porównanie takiego krajobrazu. Do innych atrakcji tego regionu należy także przystań morska, a także „Kaszubskie Łodzie pod Żaglami”, które są niczym innym, jak regatami starych łodzi rybackich. Może to być ciekawa impreza turystyczna, a na pewno, jeśli ktoś umie pływać łodzią, jest też warta aktywnego udziału. Okolice Chałup są również bogate w atrakcje turystyczne – wystarczy tylko wybrać się do Władysławowa, Karwi czy innych nieodległych miejscowości. Zagwarantują Ci udany wypoczynek, mnóstwo walorów, a przede wszystkim świetnie spędzony czas z Twoimi bliskimi lub okazję do zawarcia wielu nowych znajomości. Warto rozważyć swój urlop w tym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>