Ciekawe miejsca w Kaliszu

Kalisz jest pięknym, położonym w województwie wielkopolskim miastem. Należy do środkowo-zachodniej części Polski. Leży na Wysoczyźnie Kaliskiej. Kalisz zlokalizowany jest nad malowniczą rzeką Prosną. Często odwiedzany jest przez turystów. Dużo zabytków, ciekawa historia miasta oraz niesamowite atrakcje turystyczne – to tylko niektóre cechy, które powodują, że przyjeżdża tu dużo osób.

Wynająć można komfortowe noclegi bo Kalisz słynie z tego, że ze względu na dużą liczbę turystów znajduje się tu sporo ośrodków wypoczynkowych. Baza noclegowa jest dobrze rozwinięta i spełnia wszelkie standardy. Warto wybrać to miasto, jako cel wakacyjnych podróży. Można zwiedzić tu wspaniałe miejsca i przeżyć niesamowite przygody. Atrakcje turystyczne, których jest niemało z pewnością nie pozwolą na nudę. Czas spędzony w Kaliszu niewątpliwie będzie niezapomniany oraz pełen wrażeń.

Przebywając w tej interesującej miejscowości warto zobaczyć rynek. Znajduje się on w dzielnicy Śródmieście. Jego kształt przypomina trapez. Wychodzi od niego 11 ulic. W jego sąsiedztwie znajdują się zabytkowe kamienice. W centrum zobaczyć można wybudowany po I wojnie światowej ratusz z Urzędem Miejskim. Obecnie na parterze kamienic znajdują się sklepy, kawiarnie oraz banki. W ratuszu mieści się restauracja.

W Kaliszu warto również zwiedzić Park Miejski założony w 1798 roku. Wcześniej znajdował się tam pojezuicki ogród warzywny. Był on wielokrotnie powiększany. Niejednokrotnie przekształcano go. W wieku XIX uważany był za jeden z najpiękniejszych polskich ogrodów publicznych. Został on wpisany do rejestru zabytków w roku 1964. Najstarsza część utrzymana jest w stylu angielskiego ogrodu. Pod koniec XIX wieku w parku umieszczono dziewięć rzeźb. Po II wojnie światowej została tylko jedna z nich (Flora – kwiaciarka).

Ciekawym miejscem jest także rezerwat archeologiczny w Kaliszu. Jest to oddział Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Rezerwat prezentuje historię badań archeologicznych, które były prowadzone na terenie wczesnośredniowiecznego grodu na Zawodziu. Główną cześć obiektu stanowi gród, który został częściowo zrekonstruowany. Otoczony jest wałem obronnym, który sięga w niektórych miejscach do 5 metrów wysokości. Pierwsza wystawa rezerwatu obejmowała makiety zabytków kaliskich, zdjęcia, rysunki oraz plakaty informacyjne. W 2007 roku zabudowanie grodu zostało zrekonstruowane dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>