Co warto zobaczyć w okolicy Gór Izerskich?

Wyprawa w góry nie musi oznaczać jedynie wielodniowej wędrówki. Choć te monumentalne pomniki przyrody wraz ze szlakami turystycznymi ciągnącymi się na ich terenie stanowią same w sobie główną atrakcję turystyczną to nie wszystko, co mają do zaoferowania Góry Izerskie. Nieopodal znajduje się bowiem wiele miast, miasteczek i miejscowości z ciekawą historią, której warto przyjrzeć się z bliska. Wystarczy auto i mapa, by zabawić się w odkrywcę i wyruszyć na podbój okolicy.

Muzeum Kargula i Pawlaka – powstało w 1995 roku i z pewnością zainteresuje wszystkich fanów starej, polskiej kinematografii. Znajdują się tam autentyczne eksponaty i rekwizyty z kultowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego, między innymi fragment płotu, obraz świętego Antoniego i karabin. Główni bohaterowie zostali odwzorowani w postaci figur, a oprócz ich wizerunków podziwiać można pamiątki, plakaty, zdjęcia i fotografie.

Z kolei miłośnicy średniowiecznej architektury, nie mogą pominąć zamku Chojnik. Ta wznosząca się na wzgórzu Chojnik w Karkonoszach twierdza, budzi podziw swoim nadzwyczajnym położeniem i od lat przyciąga turystów. Samo wejście po stromych zboczach góry stanowi olbrzymie wyzwanie, po dokonaniu którego, z satysfakcją można podziwiać niezmierzoną panoramę górską. Na wzgórzu oprócz ruin zamku, znajduje się też karczma i schronisko, w których można posilić się i odpocząć. Zamek i malownicze panoramy przypomniały nam naszą wycieczkę w Pieniny, a konkretnie do pięknego Krościenka nad Dunajcem.

Cały obszar Gór Izerskich wprost roi się od atrakcji i miejsc wartych zobaczenia. Nie sposób byłoby zwiedzić je wszystkie w jeden dzień. Schroniska, pensjonaty, kwatery w prywatnych domach – to miejsca gdzie można skorzystać z wielu przyjaznych dla turysty noclegów w Górach Izerskich. Można zatrzymać się na jedną lub więcej nocy, wypoczynek może być niezbędny podczas przemierzania szlaków. Warto zaplanować wcześniej trasy wycieczek, by nie pominąć żadnego interesującego punktu.

Góry Izerskie kryją wiele takich magicznych miejsc. Jednak podziwiać można nie tylko widoki. Najmłodsi członkowie rodziny będą zachwyceni z wycieczki do Karpacza. Tam znajduje się Muzeum Zabawek wraz z największą kolekcją lalek. Oprócz nich, jako eksponaty występują też podobizny Flipa i Flapa, Myszki Miki czy Misia Uszatka. Niezliczone samochody, samochodziki, wozy strażackie i domki dla lalek wraz z mieszkańcami i całym miniaturowym wyposażeniem, to sentymentalny powrót do czasów dzieciństwa również dla starszych wczasowiczów.

2 thoughts on “Co warto zobaczyć w okolicy Gór Izerskich?

  1. W okolicy Gór Izerskich warto po pierwsze wybrać się na wycieczkę po górskich szlakach, to jest najciekawsza atrakcja

  2. Autorki bloga jesteście wspaniałym przykładem na to, że można ciekawie podróżować po Polsce i do tego zachęcać innych, fajny blog!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>