Czego nie zobaczymy z wieży w Lublinie?

Nie tylko sam Lublin jest miejscem, w którym czekają na nas liczne atrakcje turystyczne, dlatego też przybywając do tego miasta warto zadbać o to, żeby już przed przyjazdem posiadać plan wycieczki i zatroszczyć się o wygodne noclegi. Mając zapewnione miejsca noclegowe (Lublin – spis) możemy na spokojnie i bez większych obaw przystąpić do zwiedzania tego uroczego i nieco klimatycznego miasta, jak też wielu pobliskich atrakcji znajdujących się w sąsiedztwie Lublina.

Wieża Trinitarska

Miejsce to znane również pod nazwą Bramy Trynitarskiej – stanowi najwyższy punkt widokowy tego miasta, z którego możemy obserwować jego liczne atrakcje. Używanie niejako podwójnej nazwy dla tego obiektu wynika z tego, że łączy on w sobie funkcje wieży i bramy. Jej nazwa wywodzi się od Zakonu Trynitarzy. We wcześniejszym okresie znajdowała się w tym miejscu furta miejska pełniąca rolę wagi miasta. Wejście na taras widokowy znajdujący się na wysokości 40 metrów wiedzie przez wyjątkowo kręte schody, znajdujące się wewnątrz. Wyjście na taras widokowy prowadzi przez okienko.

Okoliczne atrakcje Lublina

Jedną z ciekawszych atrakcji znajdujących się w bliskim sąsiedztwie Lublina jest „Chata Żeromskiego”, w której mieści się Muzeum Stefana Żeromskiego. Galeria znajduje się w pobliskim Nałęczowie. Obiekt ten był swoistego rodzaju domem letniskowym, w którym uwielbiał przebywać pisarz. Budowa chaty została sfinansowana za powieść „Popioły”. W chacie artysta napisał inną swoją głośną powieść „Dzieje Grzechu”. Kolejną, bardzo ciekawą atrakcją znajdującą się również w Nałęczowie jest barokowy pałac Małachowskich. Na dzień dzisiejszy w miejscu tym znajduje się Muzeum Bolesława Prusa, który był kolejnym, słynnym polskim autorem powieści. Oczywiście nie tylko sam Nałęczów zasługuje na odwiedziny osób przebywających na terenie Lublina.

Innym ciekawym punktem na trasie naszych wycieczek w okolicy Lublina powinien stać się pobliski Lubartów, w którym będziemy mogli odwiedzić Muzeum Regionalne. Dodatkową atrakcją będzie także znajdujący się na naszej trasie przejazdu Kozłowiecki Park Krajobrazowy. Znajdując się już w tej okolicy powinniśmy także odwiedzić Pałac Zamoyskich w Kozłówce będący nadzwyczaj unikalnym kompleksem pałacowo–parkowym na terenie, którego znajduje się Muzeum Rodziny Zamoyskich. Oczywiście również i w pobliskich miejscowościach znajduje się dobrze przygotowana baza noclegowa i zaplecze gastronomiczne, które pozwoli nam na beztroskie zwiedzania okolicznych atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>