Edukacja w Górach Świętokrzyskich

Wszystkie osoby kochające piękną przyrodę, naukę biologii czy ekologii, koniecznie powinny wybrać się w Góry Świętokrzyskie. Jest to pasmo górskie usytuowane w południowo-wschodniej części Polski. Ze względu na swoje geograficzne położenie i panujące tam warunki klimatyczne cechuje się występowaniem bardzo dużej liczby różnorodnych gatunków zwierząt i roślin. Między innymi na tym opiera się atrakcyjność turystyczna i noclegowa (zobacz ) regionu, który ma dzięki temu naturalne predyspozycje do konkurowania z innymi obszarami Polski.

Jednym z takich miejsc, które posiada w swojej ofercie specjalne zajęcia edukacyjne jest Świętokrzyski Park Narodowy. Zajęcia prowadzone są przez doskonale przygotowanych pracowników parku. Od przewodników dowiedzieć się można bardzo wiele ciekawych informacji, na przykład na temat otaczającego pięknego krajobrazu, naturalnie występującego środowiska czy dziedzictwa kulturowego. Już nawet najmłodsze dzieci mają możliwość nauki poprzez doskonałą zabawę, na przykład w poszukiwaczy poszczególnych elementów krajobrazu. W końcu nie ma lepszego sposobu na poznawanie nowych informacji niż przy pomocy dotykania, próbowania i dyskutowania na różne tematy.

Dzieci uczą się na przykład rozpoznawać roślinki, gatunki drzew, funkcji łąk, lasów czy rzek. Taka lekcja przyrody na pewno zostanie w pamięci na bardzo długi czas. Dzieci starsze mogą lepiej poznać rolę ekosystemu i związanej z nim przyrody. Cenną lekcją jest otrzymanie informacji na temat ochrony środowiska. Poruszana jest też tematyka, która omawia otulinę parku, pod kątem ogromnego wpływu jaki ma na całe środowisko w Świętokrzyskim Parku Narodowym.

Bardzo ważne jest oczywiście samo poruszanie się po terenie parku, przestrzeganie zakazu hałasowania oraz śmiecenia. Niebywałym rarytasem takiej wycieczki jest galeria widokowa na Łysej Górze, z której można podziwiać przepiękny teren. Dodatkowo, osoby zwiedzające mają wstęp do Muzeum. Istnieje także możliwość zejścia do Trzcianki, Huty Szklanej czy Nowej Słupi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>