2. wspierających
3. honorowych
Członkiem zwyczajnym
może być osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych oraz nie pozbawiona praw publicznych, akceptująca statutowe cele Stowarzyszenia, która prowadzi działalność naukową lub konserwatorską w dziedzinie sztuki orientalnej lub pragnie w inny sposób uczestniczyć w realizacji jego celów.
Członkiem Stowarzyszenia może zostać także
obywatel innego państwa
, wspierający i realizujący statutowe cele Stowarzyszenia, mieszkający, jak i nie mający miejsca zamieszkania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.
Członkiem wspierającym
może być osoba fizyczna, która popiera cele Stowarzyszenia lub osoba prawna: instytucja naukowa i kulturalna o pokrewnych celach działalności, która zadeklarowała na jego rzecz pomoc finansową, rzeczową lub w formie pracy. Osoba prawna działa w Stowarzyszeniu poprzez swego przedstawiciela.
Członkiem wspierającym może być student kierunków związanych z badaniami i konserwacją sztuki orientu, który podejmie działalność w
Kole Młodych
.
Członkiem honorowym może być osoba fizyczna szczególnie zasłużona w realizacji celów Stowarzyszenia.
Nabywanie członkostwa zwyczajnego i wspierającego następuje po zapoznaniu się ze
Statutem
, a następnie poprzez złożenie Zarządowi pisemnej
deklaracji członkowskiej
woli wstąpienia do Stowarzyszenia (deklaracja powinna określać rodzaj członkostwa). Uchwałę o przyjęciu w poczet członków Stowarzyszenia podejmuje Zarząd po zasięgnięciu opinii Komisji Rewizyjnej.