Mazurski raj dla żeglarzy w miasteczku Ryn

Zwiedzając popularne nadmorskie miejscowości takie jak Gdańsk, w pewnym monecie uświadamiamy sobie, że chcielibyśmy wsłuchać się w ciszę i cieszyć się otaczającą nas naturą. Z pewnością miejscem gdzie można tego doświadczyć są Mazury.

Mazury powoli wyrastają na coraz poważniejszą konkurencję kurortów nadbałtyckich. Mniejszy tłok, cisza, spokój, bardziej urozmaicony krajobraz i świeże powietrze. Nie można też nie wspomnieć o zdecydowanie niższych cenach. Wszystko to znaleźć można w jednym spośród najpiękniejszych zakątków Mazur: miasteczku Ryn.

Nad morzem im bliżej obiekt hotelowy znajduje się linii brzegowej tym wyższa cena noclegów. W Rynie bez problemu można znaleźć propozycje noclegowe w atrakcyjnych cenach blisko najpopularniejszych kąpielisk. Na terenie gminy znajdują się bowiem dwa duże jeziora: Reńskie i Ołów. Turyści do dyspozycji mają świetnie zagospodarowany teren. W pobliżu największych kąpielisk znajdują się liczne bary, sklepy czy lokale gastronomiczne. Miejsca noclegowe można zresztą wynajmować tuż nad samą wodą, bo dla turystów udostępnione są pola campingowe.

W Rynie panują świetne warunki do uprawiania żeglarstwa. Najlepiej wybrać się do miejscowości całą rodziną bądź grupą znajomych. Luksusowe domki oferowane przez ośrodki wypoczynkowe wynajmowane w grupie są atrakcyjną opcją. Ryn jest świetną bazą wypadową. Z miasteczka można dojechać do najważniejszych miast regionu. Niedaleko stąd do Mikołajek, Mrągowa czy Kętrzyna. Jeszcze lepszym pomysłem jest dotarcie do tych miejsc statkiem. Codziennie w okresie wakacyjnym kursuje co najmniej kilka statków Żeglugi Morskiej. W trakcie podróży można podziwiać przepięknie urozmaiconą linię brzegową, zatoki i wyspy tworzą wyjątkową panoramę.

Ciekawym elementem krajobrazu są grodziska. Na terenie Ryna można podziwiać kilka imponujących nasypów. Grodzisko nieopodal wsi Jeziorko. Mieli je zbudować zamieszkujący te tereny Galindowie. Powstało w epoce żelaza. Posiada ono ponad 188 m wysokości i sprawia naprawdę monumentalne wrażenie. Grodziska były usypywane w celach obronnych. Z kolei około półtora kilometra od centrum Ryna nieopodal traktu prowadzącego do Knis znajduje się kopiec. Do dzisiaj nie wiadomo, jaki był cel ich powstania. Prawdopodobnie spełniały funkcję obronną.

Z pobytu w Rynie będą zadowoleni Ci turyści, którzy uwielbiają żeglować, wędkować ogólnie rzecz biorąc aktywnie spędzać czas. Okolica wypełniona jest gęstą siecią szlaków i ścieżek komunikacyjnych. Warto między innymi udać się na przejażdżkę wokół Jeziora Ryńskiego oraz Ołów. Świetnie rozwinięta baza noclegowa, liczne udogodnienia dla turystów jak nowa promenada przy Jeziorze Ołów sprzyjają dobremu wypoczynkowi w tym miejscu.

2 thoughts on “Mazurski raj dla żeglarzy w miasteczku Ryn

  1. Ja bardzo polubiłam żeglowanie i chętnie się wybiorę do Rynu na nocleg bo jeszcze tam nie byłam, a zapowiada się bardzo ciekawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>