Mierzeja Wiślana – atrakcje Kątów Rybackich

Kąty Rybackie są miejscowością o dosyć długiej historii, ponieważ pierwsze wzmianki na jej temat pochodzą jeszcze z XVII wieku. Początkowo były one typową rybacką osadą, zaczęło się to zmieniać dopiero w XX wieku, kiedy walory tego malowniczego miejsca docenili turyści. Dzisiaj do Kątów Rybackich przyjeżdża wiele osób chcących wypocząć nad wodą, w miejscu które jest ciche, spokojne, malownicze, ale też pełne różnorodnych atrakcji. Jak można spędzić czas w tej wyjątkowej miejscowości?

Wydawać się może, że Kąty Rybackie jako niewielka miejscowość nie mają na swoim terenie zbyt wielu interesujących miejsc. Okazuje się, że takie założenie jest błędne. W Kątach Rybackich można zwiedzić między innymi bardzo interesującą świątynię. Kościół św. Marka Ewangelisty, bo o nim mowa, powstawał w latach 90. XX wieku, dlatego też nie jest starym zabytkiem, jednak zwraca uwagę turystów poprzez swoją nietypową bryłę, która jednak w pełni pasuje do miejscowego krajobrazu. Warto zajrzeć do kościoła, ponieważ jego wystrój nawiązuje do historii miasteczka – jednym z charakterystycznych elementów jest mównica z kołem sterowniczym. Inną ważną atrakcją letniska jest Muzeum Zalewu Wiślanego. Znajdują się tam rzeczy, które są ściśle związane z historią rybołówstwa. Zwiedzający mają możliwość zobaczenia używanych niegdyś łodzi, a także ślizg lodowy, który jest obiektem unikatowym.

Oczywiście w Kątach Rybackich można spędzać czas nie tylko na zwiedzaniu miejscowych atrakcji. Poza opisanymi interesującymi miejscami w Kątach Rybackich, znajduje się także plaża. Jest ona piaszczysta, przygotowane są tam dodatkowe atrakcje dla turystów – zaliczyć do nich można choćby możliwość przepłynięcia się na popularnym w ostatnich latach bananie. Na miejscowej plaży pomyślano także o dzieciach – znajduje się tam Piracka Zatoka, czyli miejsce, w którym dzieci mogą bawić się na lubianych przez nie „dmuchańcach”. Po plażowaniu warto wybrać się na wycieczkę po okolicy – osoby chcące odpocząć w miejscu, które jest spokojne i ciche, ale jednocześnie bardzo urokliwe, powinny przejść się w okolicę rezerwatu ornitologicznego. Dla osób lubiących nocne imprezy i gwar uliczek, oblężonych przez ludzi zawsze zostaję opcja spędzenia wakacji we Władysławowie.

Większość osób na pewno zgodzi się ze stwierdzeniem, że Kąty Rybackie są miejscem, które warto odwiedzić. Na terenie tego letniska co roku powstają kolejne obiekty oferujące noclegi, dlatego też baza noclegowa w miejscowości pozwala wczasowiczom na znalezienie pokoju na ich kieszeń.

8 thoughts on “Mierzeja Wiślana – atrakcje Kątów Rybackich

  1. Ja tam chętnie odwiedzę Kąty Rybackie, nigdy nie byłam i z przyjemnością poznam nowe miejsce, tym bardziej, że jak piszą autorki okolica jest przyjemna

  2. W Kątach Rybackich to jest super, że ma się możliwość wypoczywania nie tylko nad Bałtykiem, ale też nad Zalewem Wiślanym :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>