Park linowy w Stegnie

Nad polskim morzem znajduje się obecnie wiele turystycznych miejscowości, które wcześniej nie miały z turystyką nic wspólnego. Przykładem takiego miejsca jest Stegna.Wieś położona nad Zatoką Gdańską, której atutem bez wątpienia jest szeroka i piaszczysta plaża. Nic więc dziwnego, że miejscowość stała się popularnym miejscem letniskowym. Wiele osób decyduje się na coroczne beztroskie wczasy w Stegnie. Miejscowość posiada bogatą historię i parę atrakcji, które umilą nam pobyt. 

Początkowo w średniowieczu znajdowały się tam dwie wsie, których mieszkańcy trudnili się odmiennymi zajęciami. Ci, którzy mieszkali blisko morza utrzymywali się z połowu ryb, ci którzy mieszkali dalej w głąb lądu – w miejscu obecnego kościoła – trudnili się hodowlą klaczy. Po pewnym czasie obie miejscowości połączyły się w jedną. Tak powstała Stegna, której nazwa nawiązuje do nazwy pierwszej ze wspomnianych powyżej wsi. W późniejszej historii Stegna zajęła ważne miejsce. Właśnie tej dzisiaj nie docenianej miejscowości pod sam koniec wojny trzynastoletniej spotkali się przedstawiciele dwóch zwaśnionych stron. Choć pokój podpisano w Toruniu to tutaj ustalono jego warunki. Po burzliwej historii, to jest po zaborach i dwóch wojnach światowych, Stegna ostatecznie została włączona w poczet ziem polskich w 1945 roku, kiedy to ustalano nową granicę.

Miejscowość o tak bogatej historii, której początki sięgają aż średniowiecza posiada zabytkową zabudowę, która niewątpliwie jest atrakcją turystyczną. Jednak, aby stanowić konkurencję dla innych podobnych wsi, trzeba się czymś wyróżnić. Mieszkańcy Stegny postanowili wybudować w swojej wsi park linowy i w ten sposób przyciągnąć turystów, akurat do siebie. Przygotowano tu sześć tras o zróżnicowanym stopniu trudności, tak aby zapewnić rozrywkę osobom najbardziej sprawnym fizycznie, większości osób i dzieciom. Zadbano też o dzieci, które są jeszcze za małe, aby korzystać nawet z najłatwiejszej trasy. Przygotowano dla nich plac zabaw. Po zmaganiach sportowych, można posilić się w miejscowej kawiarence. Będzie to też najlepsze miejsce dla tych członków rodziny, którzy nie będę wspinali się po linach. Mogą oni tu spokojne zaczekać na resztę. Miejsce posiada wszystkie wymagane pozwolenia i certyfikaty. Instruktorzy zostali przeszkoleni i cały czas obserwują to, co dzieje się w parku i udzielają porad przed rozpoczęciem zmagań z linami i wysokością. Warto chociaż raz wybrać się do parku linowego, by urozmaicić sobie wakacyjny pobyt nad morzem. 

One thought on “Park linowy w Stegnie

  1. Już nigdy nie pójdę do żadnego parku linowego. Poszedłem raz z kolegami i najadłem się tylko wstydu, bo nie miałem siły, żeby dokończyć trasę :(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>