Usteckie atrakcje

Północny region Polski obfituje w miejsca, które konieczne trzeba odwiedzić. Jednym z takich miejsc jest miasto Ustka, które co roku dzięki licznym atrakcjom, pięknym widokom oraz kąpieliskom ściąga dużo turystów z każdego zakątka Polski oraz z innych krajów. Świetnie rozwinięta sieć hoteli, pensjonatów oraz pól namiotowych sprawia, że tak zwana baza noclegowa jest dużym ułatwieniem dla turystów. "Noclegi Ustka" to hasło, które w okresie wakacji bardzo często wpisywane jest w okno naszych wyszukiwarek.

Wielu turystów, którzy są miłośnikami historii przyjeżdża do tego miasta, ponieważ ma ono bardzo duży dorobek historyczny. Ustka to miasto, które zostało założone na przełomie trzynastego i czternastego wieku. Czasów tych sięga również budowa portu morskiego. Ustka dawniej była jednym z głównych miejsc handlu i przemysłu, dzisiaj zaś obsługuje statki rybackie, transportowe, sportowe oraz turystyczne. Chętnie odwiedzaną częścią Ustki jest również promenada nadmorska, którą powinien zobaczyć każdy zwiedzający. Historia donosi, że było to ulubione miejsce stacjonującego tam w ówczesnym czasie Ottona von Bismarcka, który nie tylko tam odpoczywał i spędzał czas z rodziną, ale również podejmował ważne decyzje, które zaważyły na losach historii.

Miłośnicy sztuki mogą podziwiać tam wiele pomników wzniesionych na przełomie dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku. Pomnik matki czekającej na powrót syna z morza porusza emocje, nie tylko wśród znawców sztuki, ale także wśród mieszkańców, którzy po jego budowie zniszczyli go. W Parku Nadmorskim spotkać można również poruszający pomnik autorstwa Josefa Thoraka pod tytułem "Umierający Wojownik”, który zadedykowany został wszystkim żołnierzom walczącym w bitwach podczas pierwszej wojny światowej.

Miejscem codziennych spacerów mieszkańców oraz turystów jest uroczy Bulwar Portowy. Spacerując w tym miejscu możemy podziwiać domki rybackie z dziewiętnastego wieku. Przemierzając zaś promenadę w niedalekiej odległości zobaczymy dzielnicę willową, która zachwyca swoją wyjątkową architekturą. Dużym atutem Ustki, jest dostęp do dwóch kąpielisk, które są strzeżone przez zespół ratowników wodnych. Na plażach spokój oraz bezpieczeństwo zapewnia Straż Miejska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>