Władysławowo – popularny kurort

Władysławowo to miejscowość idealna do spędzenia wakacji. Oferuje nam mnóstwo atrakcji, znakomitą lokalizację, a przede wszystkim przepiękne plaże i klifowe krajobrazy. Władysławowo sprawdzi się zarówno jako baza wypadowa podczas złej pogody do Trójmiasta, ale i znakomite miejsce wypoczynku podczas upałów.

Największą atrakcją Władysławowa i najbliższej okolicy są na pewno przepiękne klifowe wybrzeża, sięgające kilkudziesięciu metrów. Odpoczynek na takich plażach jest czystą przyjemnością. Jednak Władysławowo to również mnóstwo ciekawych atrakcji dla osób mających ochotę podnieść sobie poziom adrenaliny. Na pewno wart polecenia jest lunapark wraz z torem gokartowym i parkiem linowym. Jest to świetne miejsce, aby wybrać się z grupą przyjaciół czy z rodziną, żeby spędzić miłe i pełne wrażeń popołudnie.

Kolejną atrakcją wartą odwiedzenia jest Aleja Gwiazd Sportu, która powstała przy ośrodku przygotowań olimpijskich. Corocznie odbywa się tam gala sportu, towarzyszą jej różne atrakcje, koncerty i ciekawe wydarzenia, a przede wszystkim zawsze zjawi się kilku znanych, polskich sportowców.

Również warto odwiedzić port rybacki we Władysławowie, który pochodzi z roku 1938 i należy dzisiaj do największych portów na całym Morzu Bałtyckim. Położony jest na otwartym morzu i należy do najnowocześniejszych w Polsce, zarówno jeśli chodzi o wyposażenie, jak i o kutry rybackie, połowy i zaplecze. Pełni również wiele innych funkcji – statki mogą tu zatankować paliwo, zaopatrzyć się w wodę czy dokonać podstawowych napraw. Jest to również w sezonie letnim miejsce, z którego wypływają statki wycieczkowe na Morze Bałtyckie. Dla amatorów wędkowania znakomitą sprawą będzie skorzystanie z wypraw na połów dorsza – są one dostępne przez cały rok.

Zaplecze noclegowe (odnośnik) jest tutaj na bardzo wysokim poziomie z racji tego, że Władysławowo to jeden z najczęściej wybieranych kurortów nadmorskich w Polsce – corocznie przyjmuje wiele tysięcy turystów. Z racji  popularności, warto zaplanować swój wyjazd wcześniej i dokonać rezerwacji, ponieważ jazda w ciemno może skończyć się brakiem noclegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>